top of page

10 popularnych skrótów używanych w biznesowym angielskim


Spotkanie biznesowe pełne profesjonalizmu i skutecznej komunikacji

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Wam 10 popularnych skrótów, które są powszechnie używane w biznesowym angielskim. Zrozumienie tych skrótów to klucz do skutecznej komunikacji w świecie biznesu, zwłaszcza w dobie, gdzie komunikacja online odgrywa kluczową rolę. Bez zbędnych opóźnień, zaczynajmy naszą podróż po skrótach, które na pewno poszerzą Wasze biznesowe słownictwo!

1. CEO - Chief Executive Officer

CEO to osoba na szczycie hierarchii organizacji, czyli dyrektor generalny. To najważniejsza osoba w firmie, odpowiedzialna za podejmowanie kluczowych decyzji i nadzór nad całym przedsiębiorstwem.


2. KPI - Key Performance Indicator

KPI to wskaźnik kluczowych wyników, który jest używany do oceny efektywności i sukcesu działań biznesowych. To liczba lub procent, który pomaga zrozumieć, czy firma osiąga swoje cele.


3. ROI - Return on Investment

ROI to wskaźnik zwrotu z inwestycji, który mierzy efektywność inwestycji lub wydatków firmy. Jest to kluczowa metryka, która pomaga zrozumieć, czy wydatki przynoszą pożądane zyski.


4. B2B - Business-to-Business

B2B to skrót od "business-to-business," czyli relacje biznesowe pomiędzy dwoma firmami. To odróżnia działalność skierowaną do klienta indywidualnego (B2C - Business-to-Consumer).


5. ETA - Estimated Time of Arrival

ETA to szacowany czas przyjazdu, szczególnie używany w branży logistycznej i transportowej. Informuje o spodziewanym czasie dotarcia do określonego miejsca.


6. FAQ - Frequently Asked Questions

FAQ to zestaw najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi, które pomagają klientom rozwiązać ich wątpliwości bez konieczności bezpośredniego kontaktu z firmą.


7. CRM - Customer Relationship Management

CRM to system zarządzania relacjami z klientami, który pomaga firmom śledzić interakcje z klientami, zarządzać danymi klientów i zwiększać lojalność klientów.


8. ASAP - As Soon As Possible

ASAP to skrót od "as soon as possible," czyli tak szybko, jak to możliwe. Często używany w celu podkreślenia pilności i znaczenia danej prośby lub zadania.


9. CTA - Call to Action

CTA to wezwanie do działania, które zachęca odbiorców do podjęcia określonej akcji, na przykład kliknięcia w link, zapisania się na newsletter czy zakupu produktu.


10. USP - Unique Selling Proposition

USP to unikatowa cecha oferty, która odróżnia firmę lub produkt od konkurencji. To kluczowy element w marketingu, który przyciąga klientów i buduje przewagę konkurencyjną.

Znajomość tych popularnych skrótów to kluczowy krok do skutecznej komunikacji biznesowej po angielsku online. Pamiętajcie, że skuteczna komunikacja to fundament każdego udanego przedsiębiorstwa. Wykorzystajcie te skróty w swojej codziennej pracy, a Wasza językowa pewność i profesjonalizm z pewnością wzbudzą podziw Waszych partnerów biznesowych.


To już koniec dzisiejszego wpisu! Mamy nadzieję, że zdobyliście wartościową wiedzę na temat tych popularnych skrótów. Zachęcamy do regularnego korzystania z nich w swoich kontaktach biznesowych. :) Szkoła językowa Virtua Lingua


29 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page