top of page

Dlaczego mimo wielu prób nie mogę nauczyć się angielskiego?

Takie pytanie stawia sobie wielu uczniów bezskutecznie próbujących nauczyć się języka obcego. Czemu niektórym opanowanie angielskiego, niemieckiego czy francuskiego przychodzi bez trudu a inny mimo wielu prób, zmiany metod i nauczycieli wciąż nie są w stanie opanować nawet podstaw języka obcego? Według nas jest kilka przyczyn takiej sytuacji. Oto one: 1. Niewłaściwie dobrany kurs

Nie każdy rodzaj kursu jest odpowiedni dla wszystkich uczniów. Standardowy kurs ogólnego angielskiego nie sprawdzi się u osób, które mają problem z przyswajaniem zagadnień gramatycznych i struktur językowych. W takim przypadku najlepszy będzie kurs typu "direct" podczas którego uczeń poznając grupę słów czy zagadnienie gramatyczne od razu ich używa prowadząc sterowaną konwersację ze sowim lektorem. Z kolei nie ma większego sensu by osoba chcąca zgłębić "Business English" korzystała z metody bezpośredniej lub uczyła się ogólnego angielskiego. Powinna natomiast korzystać przede wszystkim z materiałów dedykowanych dla biznesowego angielskiego.

2. Za mało praktyki językowej


Aby opanować język obcy trzeba poświęcić odpowiednią ilość godzin na jego naukę, szczególnie w okresie pierwszych miesięcy. Często zdarza się, że osoby po jednym semestrze nauki rezygnują nie widząc satysfakcjonujących rezultatów. W wielu takich przypadkach okazuje się, że uczennica/uczeń uczęszczała na lekcje języka z tylko 2 lub 1 raz w tygodniu nie ucząc się przy tym samodzielnie w przerwach między zajęciami. Przy tak małej liczbie godzin spędzonych z lektorem należy samodzielnie poświęcać od 1-2 godzin na naukę nabierając przy tym nawyku codziennej pracy z językiem. Z kolei Osobom mającym problem z samodyscypliną zalecamy zwiększenie ilości godzin lekcyjnych z lektorem. Dla przykładu w naszej szkole online oferujemy Intensywny Kurs Językowy Online. W czasie jego trwania lekcje online z lektorem na żywo odbywają się od 3 do 7 razy w tygodniu i trwają od 2 do 6 godzin dziennie. Wszystkie rodzaje kursów w naszej szkole znajduję się pod tym linkiem: https://www.virtualingua.pl/kursy-jezykowe-online 3. Brak wiary w sukces i słaba motywacja


Często okazuje się, że mimo początkowych sukcesów w nauce uczeń poddaje się i rezygnuje z kursu napotykając pierwsze trudności przy poznawaniu nowego języka. W takiej sytuacji kluczową rolę odgrywa nauczyciel, który zauważywszy pierwsze symptomy spadku ochoty do nauki powinien wytłumaczyć uczniowi, że w pewnym momencie nauki może nadejść zwątpienie w sukces. Doświadczony lektor w takiej sytuacji powinien zachęcić ucznia do jeszcze cięższej pracy i wraz z nim podjąć to wyzwanie motywując ją/jego przy każdej możliwej okazji.


4. Przepracowanie i ogólny brak czasu


Znakiem naszych czasów jest pośpiech i brak czasu przy 8 godzinnym trybie pracy i mnóstwie dodatkowych obowiązków. Rozwiązaniem tego problemu może być nauka języka obcego online przez komunikatory. Dzięki tej metodzie uczeń może dowolnie wybierać odpowiednie dla niego/niej godziny i dni nauki nie tracąc przy tym czasu na dojazdy i stanie w korkach. Tego typu zajęcia prowadzone są indywidualnie "jeden na jeden" z uczniem. Pozwala to na skoncentrowanie się wyłącznie na zagadnieniach i elementach językowych interesujących ucznia co w znacznym stopniu skraca okres nauki potrzebny do opanowania podstaw danego języka. Fakt iż, wszyscy władamy przynajmniej jednym językiem (ojczystym) jest dowodem na to, że każdy z nas może nauczyć się języka obcego. Wszytko jednakże zależy od zaangażowania i czasu poświęconego praktyce językowej. Pozwodzenia! Zespół www.VirtuaLingua.pl

11 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page