top of page

Wygląd i Osobowość - słówka z języka angielskiego

Cześć, drodzy czytelnicy!


Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami fascynującym światem słownictwa związanego z wyglądem i osobowością. Język jest jak magiczne lustro, które odbija nasze myśli, uczucia i obserwacje. Przygotujcie się na podróż przez słowa, które opisują ludzi i ich cechy charakteru.


Zdjęcie przedstawia grupę osób z różnymi wyrazami twarzy, podkreślającymi różnorodność i bogactwo osobowości. To idealne wizualne uzupełnienie tekstu na blogu szkoły językowej, które omawia związki między językiem a indywidualnym stylem oraz osobowością.

Wygląd


Uroda:

Warto zacząć od słów, które opisują urodę. "Piękny" to oczywiście beautiful, ale możemy użyć też gorgeous, stunning lub attractive. Jeśli ktoś ma niezwykłe oczy, powiedzmy mesmerizing eyes. A jeśli ktoś jest przystojny, to handsome lub good-looking.


Wzrost i budowa ciała:

Jeśli chcemy opisać kogoś wzrost, możemy użyć tall (wysoki) lub short (niski). Jeśli ktoś jest dobrze zbudowany, to well-built lub muscular. A jeśli ma nieco więcej kilogramów, to plump lub chubby.


Włosy:

Opisując włosy, możemy użyć słów takich jak curly (kręcone), straight (proste), wavy (falowane) lub frizzy (kędzierzawe). Jeśli ktoś farbuje włosy, to mówimy dyed hair.

Osobowość


Charakter:

Każdy z nas ma unikalny charakter. Możemy być outgoing (otwarci), reserved (powściągliwi) lub adventurous (żądni przygód). Jeśli ktoś jest bardzo uparty, to mówimy stubborn.


Emocje:

Opisując emocje, używamy słów takich jak happy (szczęśliwy), sad (smutny), angry (zły) lub excited (podekscytowany). Jeśli ktoś jest spokojny, to mówimy calm.


Zainteresowania:

Każdy ma swoje pasje. Możemy być creative (kreatywni), sporty (aktywni fizycznie) lub bookworms (mole książkowe).


Podsumowanie

Słownictwo związane z wyglądem i osobowością jest niezwykle bogate. Pamiętajmy, że język to klucz do zrozumienia siebie i innych ludzi. Dzięki niemu możemy wyrazić nasze myśli i uczucia.


To wszystko na dzisiaj! Czekam na Wasze komentarze. Do zobaczenia! Zespół Virtua Lingua

0 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page